Popis
Použijte běžně místo tekutého šamponu na vlasy. Neobsahuje žádné zatěžující látky. Šetrný k pokožce hlavy, k vlasům i k životnímu prostředí. Vydrží déle než klasické šampony. V lokalitách s vysokou tvrdostí vody doporučujeme vlasy po mytí opláchnout směsí vody a jablečného octa (na 1 litr vlažné vody 2 lžíce octa) nebo použít přírodní kondicionér. Tím jim dodáte lesk a poddajnost.
Tuhé šampony jsou dnes nepřehlédnutelným hitem, ale také v pravém slova smyslu návratem ke kořenům.
Proč jsou tuhé šampony tak oblíbené?
- Malá papírová krabička nebo velká plastová láhev?
- Koncentrované aktivní látky nebo voda, pěnivé tenzidy a pak teprve aktivní složky?
- Přeprava malých krabiček nebo objemných láhví?
- Na cesty raději s 80 g tuhého šamponu nebo s 250 ml tekutiny?
- Nespočet použití nebo lahvička na pár týdnů?
Důvodem návratu k tomuto způsobu mytí vlasů je určitě právě zamyšlení se nad ekologickou stopou.
Nicméně je dobré zmínit i důvody kosmetické a zdravotní. Aby pokožka hlavy a také vlasové cibulky pracovaly spokojeně a přirozeně, je třeba dát jim vlídnou neagresivní péči. Konvenční šampony vymývají z vlasů i pokožky všechny zásadní vrstvy kožního mikrobiomu i ochranného filmu, zkrátka vše, co pokožka skutečně potřebuje ke svojí rovnováze, a tedy i správné funkci. Cílem je umýt vlasy tak, aby byly krásné, zbavené nečistot a zároveň aby bylo zachováno optimální pH pokožky.
Proč právě mýdlo od Fair Squared?
- Tuhý šampon ve formě mýdla je vyroben ručně mistrem svého oboru.
- Neobsahuje palmový olej.
- Balení obsahuje dvě mýdla a bavlněný pytlíček pro ideální skladování a na cesty.
- Velikost mýdla je praktická do ruky, nemusí se krájet.
- Produkt je veganský, certifikováno Vegan.
- 100% plastic FREE.
- Fairtrade certifikát na klíčové složky.
Klíčové aktivní složky
- Cerevisiae „pivní" extrakt bohatý na minerální látky a stopové prvky.
- Fairtrade olivový olej.
- Fairtrade kokosový olej.
- Ricinový olej.
- Babasu olej (Orbignya Oleifera Seed Oil)
Jak se s mýdlem na vlasy pracuje?
Velmi dobře! Použijete jej jako klasický šampon. Tedy namočíte vlasy a tuhý šampon v nich napěníte. Mimochodem pění velmi dobře a hustě. Pokožku hlavy promasírujete a vlasy šamponem promnete po celé jejich délce. Poté je běžně opláchnete čistou vodou.
Nějaká doporučení?
Ano, máme jednu zásadní radu. Pokud si myjete vlasy ve vodě, která je tvrdší, má vyšší obsah minerálních látek, zejména vápníku, pak je vhodné vlasy místo kondicionéru opláchnout kyselým oplachem. Můžete použít ideálně nefiltrovaný jablečný ocet ředěný vodou. Lze také použít citronovou šťávu, jiné druhy syrových nebo orleánských octů. V Německu se tento typ oplachů nazývá „saure rinse" a je velmi populární. Jablečný ocet naředíte tak, že do litru teplé vody dáte 2 až 3 polévkové lžíce octa. U citronové šťávy stačí zhruba poloviční množství do litru teplé vody. Tento oplach můžete použít i pokud řešíte jakékoli nedokonalosti funkce pokožky hlavy. Stabilizuje její pH a díky tomu může pomoci s řadou věcí, které nás na hlavě trápí. Zdravý mikrobiom totiž sám udělá úplné divy. Navíc struktura vlasů se krásně zatáhne a jsou pak po oplachu lesklé a pružné.
Mohu po tuhém šamponu použít klasický kondicionér?
Pokud tím myslíte přírodní certifikovaný kondicionér bez obsahu silikonů a dalších zatěžujících látek, tak proč ne?Nicméně neváhejte a zkuste si dát třeba 1 nebo 2 měsíce s oplachem z jablečného octa. Uvidíte, že nebudete litovat.
Jak vlasy voní?
Nijak. Mýdla od Fair Squared voní pouze základními použitými výtažky a nejsou žádným způsobem parfemována. A co jablečný ocet? Nemusíte mít strach, že by se za vámi otáčela každá octomilka! Ředění je značné a přirozená kyselinkavá vůně vyprchá hned po uschnutí vlasů.
Nejsou vlasy po mýdle přesušené, mastné nebo rozlítané?
Žádný strach. Jemné vlasy lehounko nabudou na pevnosti a pružnosti. Dobrá zpráva také pro rychle se mastící vlasy. Z našeho testování nevyplynulo, že by se vlasy mastily rychleji než obvykle. Dokonce věřím, že při dlouhodobějším používáním dvojice tuhý šampon a ředěný jablečný ocet může dojít během několika týdnů ke zmírnění projevů maštění. Obzvlášť pokud problém vznikl jako důsledek agresivnějšího barvení nebo vymývaní konvenčními šampony. Čím více pokožku vysušujete, tím více se ona bude mastit. Klasický pud sebezáchovy. Tedy čím šetrnější a vyváženější mytí, tím menší problém s produkcí mazových žláz.
Proč je na krabičce šamponu plešatý pán?
Výborná otázka! Poslyšte vskutku dojemný a pravdivý příběh, který byl jedním z důvodů proč jsme sáhli po tuhých šamponech právě od Fair Squared. Muž na obrázku se jmenuje Mohamad Khiro. Pochází ze syrského města Aleppo, které je již po mnohá staletí proslulé řemeslnými tradičními dílnami, které vyrábí slavná aleppská mýdla. Pan Khiro se věnoval právě tomuto řemeslu a v Aleppu založil prosperující podnik na výrobu tradičních mýdel. Zaměstnával 15 lidí. Stejně jako miliónům dalších obyčejných lidí i jeho rodině zkřížila plány válka. S rodinnou utekli do Libanonu a pak zamířili za prací do Německa. Ve chvíli, kdy Fair Squared zakládali výrobu ekologických mýdel, přistál jim na stole životopis pana Khiro, který hledal práci. V krátké době bylo vše dojednáno, protože Fair Squared nečekaně získali odborníka na slovo vzatého. Mohamed Khiro tvoří mýdla fenomenální kvality, která vychází z nejlepších možných surovin a také z tradičních a léty prověřených postupů. Pan Khiro žije s manželkou a šesti dětmi v Kolíně nad Rýnem a z jeho umu se můžete těšit i vy. Celý příběh si můžete pročíst přímo na stránkách firmy Fair Squared.
Proč jsou dvě mýdla v jednom balení?
Velikost mýdla krásně sedne do ruky. Doma můžete používat každý své mýdlo, brát si je na cesty nebo se rozdělit třeba s kamarádkou. Nám to přijde jako praktické, pohodlné i milé řešení.
Složení
Olea Europaea Fruit Oil (Olive Oil*), Cerevisia "Beer", Cocos Nucifera Oil (Coconut Oil*), Sodium Hydroxide, Ricinus Communis Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter*), Brassica Napus Oil *certifikováno Fairtrade (51,55 % z objemu složek)Značka
Fair Squared