Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy čočky? Červená čočka nemá slupku jako jiné luštěniny a je zbarvená do oranžové. Nemusí se namáčet a je rychle uvařená. Po uvaření se rozpadá a hodí se tak především k přípravě kaše nebo polévky. Pokud byste chtěli, aby se vám červená čočka nerozpadla, sáhněte po její neloupané variantě. Černou čočku, díky její sotva znatelné mořské chuti, využijete především v kombinaci s mořskými řasami a do miso polévek. Černá čočka s bílým vnitřkem je nejdrobnějším druhem čočky. Po uvaření má tmavou hnědo-zelenou barvu a zachovává si svůj tvar. V sekci recepty najdete spoustu zajímavých receptů z čočky jako například krémovou čočkovou polévku, karbanátky z červené čočky nebo různé saláty. Znáte už výborný recept na vegetariánské plněné papriky s rajskou omáčkou?
Čočka
Čočka červená, zelená, černá, tmavozelená. Loupaná, neloupaná. Najdete u nás všechny. V sekci recepty navíc najdete její využití na mnoho způsobů.
Bioseriál
Proč vlastně
kupovat
BIO
-
Ekofarmáři - superhrdinové všedního dne
Co dělají ekofarmáři jinak, aby ochránili půdu, vodu a živé organismy? Proč stojí za to nakupovat biopotraviny? Podívejte se na videa z cyklu Ekofarmáři - superhrdinové všedního dne.
-
Jak na jedlý balkon ekologickým způsobem
Pravděpodobně jste stejně jako my toho názoru, že biopotraviny, tedy zemědělská produkce založená na přiroze-ném pěstování rostlin a chovu zvířat bez použití umělých chemických prostředků, je správné řešení pro naše zdraví, pro zdraví půdy a krajiny. Mnoho lidí však nemá žádnou vlastní půdu a jsou tak odkázáni pouze na profesionální pěstitele a producenty biopotravin. Zde jsou naše rady a doporučení, jak si můžete vypěstovat vlastní zeleninu ekologickým způsobem i doma na balkoně nebo za oknem v truhlíku.