Popis
Římský kmín je sice křížencem klasického kmínu, svou chutí se od něj však dost odlišuje. Jeho chuť je velmi pronikavá a lehce nahořklá. Používá se typicky v arabské a indické kuchyni. V arabské kuchyni se přidává do již zmíněného hummusu, v té indické je pak součástí směsí koření, jako je kari, garam masala nebo tandoori. Římský kmín nesmí chybět také v mexické specialitě chilli con carne.
Nemusíte se s ním ale omezovat jen na slané pokrmy - v Indii se z něj dokonce připravují i limonády. Stejně jako jeho tradiční, rozšířenější bratr působí proti nadýmání a pomáhá s trávením těžších jídel. Při kořenění s římským kmínem na to jděte pozvolna. Je velké umění to s ním nepřehnat a přidat do jídla tak akorát. Pro zintenzivnění a paradoxně i zjemnění chuti je dobré ho krátce nasucho orestovat.
Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření.
Zajímá vás více o ekologickém zemědělství? Přečtěte si články v našem bioseriálu.
Složení
Římský kmín celý* (Cuminum cymium). *produkt kontrolovaného ekologického zemědělstvíSkladování
Skladovat v suchu a chladu.