Popis
Nebojte se ovsa! Můžete ho uvařit na skus nebo úplně doměkka. V receptech k němu přistupujte jako k rýži natural.
Přinese změnu, zajímavou strukturu i přidanou výživovou hodnotu do vašich jídel. Výborný jako příloha i samotný základ jídel. Za studena, smíchaný s čerstvou, vařenou nebo pečenou zeleninou vykouzlí výborný a výživný salát. Poslouží i jako zavářka do polévky nebo do zdravější varianty klasických knedlíku. Určitě se ho nebojte a trochu si s ním v kuchyni vyhrajte.
Oves je dobré před vařením na noc namočit, zkrátíte tím dobu vaření. Druhý den vařte v nové čisté vodě.
Využití:
- příloha - oves lze využít jako přílohu k slaným zeleninovým i masovým pokrmům
- ovesné rizoto - klasickým způsobem můžete oves podobně jako rýži smíchat s upravenou zeleninou a kořením dle libosti
- salát - uvařený a vychlazený oves můžete míchat s čerstvou zeleninou
- oves s houbami - uvařený oves smcháme s orestovanými houbami a cibulkou a vařenou brokolicí, dochucujte česnekem, majoránkou a sójovou omáčkou
- knedlík - uvařený a ještě teplý oves pomixujeme nahrubo, přidáme kurkumu a pohankovou mouku, vypracujeme těsto, uválíme šišky a ty uděláme v páře
Oves bezpluchý bývá někdy také nazýván jako "evropská rýže". Tento druh ovsa se totiž v Evropě vyskytuje divoce rostoucí a v kuchyni má podobné uplatnění jako rýže. Jedná se o druh trávy s jedlými zrny, která se poprvé objevila v Číně a Mongolsku. Obaly zrna u této rostliny nesrůstají s obilkou. Obilka se při sklizni z obalů uvolní a zůstane "nahá", podobně jako je tomu u pšenice nebo žita.
Biopotraviny vždy prochází systémem kontrol a certifikace, který zajišťuje jejich kvalitu a umožňuje jim nést toto označení. Jejich biokvalitu docení především lidé se zájmem o ekologické zemědělství a udržitelný systém hospodaření.
Složení
OVES bezpluchý*. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělstvíAlergeny
Lepek
Skladování
Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.